False Kings
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

False Kings

add_later
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Genealógia Noldského sveta, aneb popis rás

Goto down 
AutorSpráva
Admin
Admin



Počet príspevkov : 11
Join date : 14.06.2016

Genealógia Noldského sveta, aneb popis rás Empty
OdoslaťPredmet: Genealógia Noldského sveta, aneb popis rás   Genealógia Noldského sveta, aneb popis rás Icon_minitimeUt jún 21, 2016 11:13 pm

Nikto netuší, aký bol náš počiatok, čo sa odohrávalo na začiatku. Vytvorili sme čas, aby sme súdili minulosť a predpokladali budúcnosť,. No kto z nás, skutočne vie aké to bolo? Čas je len údaj, číslo, ktoré nás chlácholí, uspáva spolu s vierou, že tí, ktorých velebíme, majú odpoveď...
-Slová napísané na bráne Alyonu, mesta miest

Pomocou týchto slov by som rád uviedol svoje posledné spisy, kde som pochabo sa snažil odhaliť genealógiu rás našej doby i doby dávno pred nami. Tie slová vás majú varovať: „Ničomu neverte!“.
Hoc sám som strávil pol storočia cestovaním do všetkých známych kútov známeho i neznámeho sveta, až tam, kde začína hmla, nedokážem tvrdiť že som spoznal a odhalil každé stvorenie. Boli stovky, možno až desiatky tisíc učencov a dobrodruhov, ktorý sa podujali na túto vzrušujúcu výpravu predo mnou a ja, s nepríjemným pocitom plagiátorstva som bol nútený ich slová využívať a občas doplniť svoje poznámky o tie ich z jednoduchého dôvodu: mŕtvy nerozprávajú mojim jazykom. Nie som vykopávač kostí a nikdy som medzi nich nepatril, nepoznám a nedokážem určiť do ktorého obdobia pred nami táto rasa kvitla, čo je samo o sebe celkom nepríjemná pravda, ale oveľa horšie by bolo ak by som túto skutočnosť pomlčal a vy napriek môjmu varovaniu by ste pokladali tieto poznámky za úplne pravdivé.
Napíšem ešte pár viet, predtým ako sa pustíte do vzrušujúceho čítania plného predpokladov, prepisov zaprášených zvitkov a interpretácii legiend. Vždy si prečítajte popis až do konca, mnohé z rás a etník sú navzájom prepojené a oplatí sa o nich zistiť viac. Nikdy neskládajte pochvalu Werkianovi. Buď to nepochopí, urazí sa alebo ho rozosmejete. Tak či onak skončíte hlavou rozmliaždenou na okraji stola. A skutočne nikdy, NIKDY sa nepýtajte na históriu Mea’nacha, Tobai’nacha či Uriekov... Unudia vás k smrti.
Návrat hore Goto down
https://falsekings.forumsk.com
 
Genealógia Noldského sveta, aneb popis rás
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
False Kings :: Kódex :: Databáza-
Prejdi na: